LE: Favoriti prošli dalje

Mančester junajted izgubio je na Old Trafordu ali je ipak overio plasman u osminu finala. Već u šestom minutu Mančester junajted je poveo, Berbatov je proigrao Havijera Ernandesa, a Meksikanac je savladao Vermera za 1:0.

Usledilo je opuštanje u nastavku, što su gosti iskoristili da postignu dva gola i u poslednjih nekoliko minuta navijači na Old Trafordu su strepeli za konačan ishod.

Miralem Sulejmani bio je svih 90 minuta na terenu u ekipi Ajaksa.

POGLEDAJ VIDEO: Mančester junajted - Ajaks 1:2

U narednu rundu plasiraće se i Hanover i Tvente koji su takođe došli do pobede kao i Lijež koji je igrao nerešeno.

Bilbao je posle poraza u Moskvi od 1:2 uspeo da se plasira dalje posle pobede na svom 'San Mamesu' od 1:0 nad Spartakom. Heroj domaćina bio je Iker Muinain koji je u 62. minutu postigao odlučujući gol.

Baskijci su do pobede stigli sa igračem manje, budući da je Fernando Amorebijeta samo dva minuta pre gola dobio drugi žuti karton.

Valensija se takođe plasirala među 16 najboljih pošto je, takođe, minimalnim rezultatom pobedila engleski Stouk. Jedini gol na meču postigao je Jonas u 24. minutu.

Valensija je istim rezultatom trijumfovala prošle nedelje u Engleskoj pa je ukupno sa 2:0 prošla dalje.

PSV je bio ubedljiv protiv šampiona Turske Trabzonspora i pobedio sa 4:1. Tim iz Ajndhovena bio je bolji i na gostovanju prošle nedelje sa 2:1 pa je ubedljivo izborio plasman u narednu rundu.

Strelci za 'Filipsovce' bili su dva puta Tim Matavž i Dris Mertens, i Kevin Strotman.

POGLEDAJ VIDEO: Šalke - Viktorija 3:1

Udineze je na gostovanju u Solunu bio ubedljiv protiv PAOK-a i rešio pitanje pobednika već u prvom poluvremenu posle koga su Italijani imali vođstvo sa 2:0.

U prvom meču nije bilo golovam a pobedu italijanima obezbedili su Danilo, Antonio Floro Flores i Mauricio Domici.

U ostalim mečevima Hanover je u gostima savladao Briž sa 1:0, Tvente je istim rezultatom bio bolji od Steaue a Lijež je igrao bez golova sa Vislom iz Krakova.

Mančester siti pobedom u sredu nad Portom takođe se plasirao dalje.

Liga Evrope, 1/16 finala:

PAOK – Udineze 0:3 (prvi meč 0:0) Danilo 5, Floro Flores 15, Domici 51p.
Atletik Bilbao – Lokomotiva Moskva 1:0 (1:2) Muniain 62.
Klub Briž – Hanover 0:1 (1:2) Diuf 21.
PSV – Trabzon 4:1 (2:1) Martens 15p, Matavž 31, 53, Strotman 38. - Jilmaz 43
Standard Lijež – Visla 0:0 (1:1)
Tvente – Steaua 1:0 (1:0) Čadli 29
Valensija – Stouk 1:0 (1:0) Žonas 24.
Anderleht – AZ Alkmar 0:1 (prvi meč 0:1) Martens 64.
Atletiko Madrid – Lacio 1:0 (3:1) Godin 48.
Bešiktaš – Braga 0:1 (2:0) Lima 25.
Mančester junajted – Ajaks 1:2 (2:0) Ernandes 6. – Ozbilis 38, Alderveireld 87.
Metalist Harkov – Salcburg 4:1 (4:0) Hintereger 28ag, Krištaldo 62, Blanko 63, 87. – Jančen 57.
Olimpijakos – Rubin 1:0 (1:0) Đebur 14.
Šalke 04 – Viktorija Plzenj 3:1, posle produžetaka (1:1) Huntelar 8, 106, 119. - Rajtoral 88.

Sporting – Legija 1:0 (2:2) Fernandez 88.