Kobi bolji od Lebrona, Boston dobio Njujork

Do osme pobede u poslednjih deset utakmica domaći tim vodio je Kobi Brajant s 33 poena, dok je Meta Vrld Pis (ranije znan kao Ron Artest) postigao 17, a Endru Bajnam 16, uz 13 skokova. Poput Bajnama, "dabl-dabl" učinak imao je i Pau Gasol sa 11 poena i 10 skokova.

U ekipi Majamija istakli su se Lebron Džejms sa 25 poena, 13 skokova i sedam asistencija, Dvejn Vejd sa 16 poena i Mario Čalmers sa 15.

Bila je to 17 pobeda Lejkersa u prethodnih 18 utakmica u njihovoj hali "Stejpls centar".

Mnogo uzbudljiviji meč od duela u Los Anđelesu, u kojem su Lejkersi sve vreme vodili, odigran je u Bostonu, gde je domaćin posle produžetka pobedio Njujork sa 115:111.

U duelu timova koji se bore za plasman u doigravanje (plej-of) Istočne konferencije, gosti su vodili u finišu četvrte četvrtine, ali je Pol Pirs 4.9 sekunde pre kraja pogodio trojku za 103:103.

Pirs je bio najefikasniji igrač susreta sa 34 poena, a velike zasluge za pobedu Bostona ima i Redžon Rondo. On je ubacio 18 poena, uz 20 asistencija i 17 skokova. Po 18 poena u domaćem timu postigli su još Brendon Bas i Kevin Garnet, koji je imao i 10 skokova.

Ekipu Njujorka predvodio je Karmelo Entoni sa 25 poena. Amare Stodemajer upisao je 16 poena i 13 skokova, a Džeremi Lin, Stiv Novak i Iman Šumpert po 14 poena. Tajson Čendler je imao 14 skokova i osam poena.

Produžetak se igrao i u Hjustonu, a domaćin je poražen od Los Anđeles Klipersa sa 105:103. Posle četiri četvrtine bilo je 97:97.

Najzaslužniji za pobedu gostiju bio je bek Kris Pol koji je postigao 28 poena i imao 10 asistencija. Najefikasniji u timu Hjustona bio je Kevin Martin sa 25 poena, a imao je i osam asistencija.