Benfika preko Zenita do četvrtfinala

Zenit je u prvom meču osmine finala pre dve nedelje savladao Benfiku sa 3:2, pa su se Portugalci plasirali dalje ukupnim rezultatom 4:3.

Domaćin je u večerašnjem meču poveo golom Urugvajca Maksija Pereire u prvom minutu sudijske nadoknade prvog poluvremena.

Golu je prethodio šut Aksela Vicela koji je odbranio golman Zenita Vjačeslav Malafejev, ali se lopta vratila do Belgijanca koji je petom dodao do Pereire.

Konačnih 2:0 postavio je Nelson Oliveira u 92. minutu.

Benfika je večeras bila bolja, posebno u prvom poluvremenu kada su gosti iz Rusije imali samo jedan šut ka golu Portugalaca.

Srpski fudbaler Danko Lazović igrao je drugo poluvreme za Zenit, dok je Nemanja Matić ušao je u igru u 71. minutu za Benfiku.

U četvrtfinale večeras se plasirao i italijanski Milan, koji je ukupnim rezultatom 4:3 pobedio engleski Arsenal.