Velika pobeda Bilbaoa na Old Trafordu ‎

Junajted je poveo golom Vejna Runija u 22. minutu. Njemu se odbila lopta posle odbrane golmana gostiju Gorke Iraizoza posle odlične akcije i šuta Havijera Ernandesa.

Rezultat je na 1:1 izjednačio najbolji strelac Atletika Fernando Ljorente u 44. minutu kada je posle odličnog centaršuta Mikaela Susaete glavom postigao pogodak.

POGLEDAJ VIDEO: Mančester Junajted - Atletik Bilbao 2:3

Preokret španskoj ekipi doneo je Oskar De Markos u 72. minutu. On je za prednost od 2:1 posle dobrog pasa Andera Erere, koji je prebacio odbrambene igrače Junajteda, šutem iz voleja savladao golmana domaćih Davida De Heu.

Do prednosti Bilbaa od 3:1 doveo je Iker Munain u 90. minutu, posle velike greške desnog beka Junajteda Rafaela, koji nije na vreme krenuo na odbijenu loptu, na koju je naleteo fudbaler španske ekipe I poslao je u prazan gol.

Važan gol za Junajted postigao je Vejn Runi u prvom minutu sudijske nadoknade vremena iz penala i tako postavio konačnih 3:2 za Atletik.

Revans meč odigraće se za sedam dana na stadionu San Mames u Bilbau.

Drugi španski predstavnik u Ligi Evropa, ekipa Valensije, je savladao na svom terenu holandski PSV sa 4:2.

Valensija je do 83. minuta vodila sa 4:0, ali su kapiten holanđana Ola Toivonen iz penala i napadač Žoržinjo Vajnaldum smanjili prednost španske ekipe.

Dvostruki strelac za Valensiju bio je Roberto Soldado, a po jedan gol postigli su Viktor Ruis i Pablo Pjati.

Holandski AZ je na svom terenu u Alkmaru pobedio italijanski Udineze sa 2:0 golovima Martena Martensa u 63. i Erik Falkenburg u 84. minutu.

Ekipa Standarda je u kod kuće u Liježu odigrala nerešeno 2:2 sa nemačkim Hanoverom.

Gosti su došli u vođstvo golom Larsa Štindla, a potom su Belgijanci preokrenuli pogotcima Jonija Bujensa i Memea Čitea. Gosti su do kraja ipak uspeli da izjednače preko Mame Birama Dijufa.