Bajern samleo Bazel

Bazel je u prvom meču pre dve nedelje savladao na svom terenu Bajern sa 1:0.

Četiri gola za nemačku ekipu postigao je napadač Mario Gomes, dvostruki strelac bio je Arjen Roben dok je jedan pogodak dao Tomas Miler.

Bavarci su poveli golom Robena u 11. minutu, kada je Holanđanin odlično izbegao ofsajd, a na 2:0 povećao je Tomas Miler u 42. minutu posle asistencije strelca prvog pogotka.

Minut pre kraja prvog poluvremena Bajern je poveo sa 3:0 prvim golom na meču Gomesa koji je neometan "zakucao" loptu u mrežu posle dodavanja Holgera Badšubera.

Bajern je u drugom poluvremenu nastavio sa ubedljivom igrom, a sledeća tri gola postigao je Gomes, sve na asistenciju Franka Riberija.

Golovima u 50, 61. i 67. minutu Gomes je "zapretio" da izjednači rekord igrača Barselone Lea Mesija, koji je prošle nedelje protiv Bajera iz Leverkuzena postigao pet pogodaka i postavio rekord u Ligi šampiona.

Konačnih 7:0 postavio je Roben u 81. minutu.

U drugom meču večeras, Olimpik iz Marselja eliminisao je Inter.