Lejkersi pobedili Memfis, Majami pao u Orlandu

Goste su do pobede predvodili Endru Bajnam sa 37 i Kobi Brajant sa 34 poena. Bajnam je imao i 16 skokova, a Brajant devet, uz pet asistencija.

Dvocifren broj poena, 14, u ekipi iz Los Anđelesa imao je još samo Pau Gasol. On je na to dodao i osam asistencija i pet skokova.

Najefikasniji u timu Memfisa bio je Marisi Spijaigs sa 25 poena. Mark Gasol je upisao 20 poena i 11 skokova, a Majk Konlej 10 poena i 11 asistencija.

Domaći tim vodio je veći deo utakmice, u trećoj četvrtini i sa 17 poena razlike, ali su Lejkersi uspeli da izjednače i povedu u finišu.

Produžetak Memfisu doneo je Mark Gasol, ali je u dodatnim minutima glavnu ulogu imao trio Lejkersa: Brajant - Gasol - Bajnam.

Produžeci su se igrali i u mečevima Orlando - Majami i Denver - Atalanta. Domaći timovu odneli su pobede u tim duelima.

Orlando je sa 104:98 savladao Majami, najviše zahvaljujući Dvajtu Hauardu. Centar "magičnih" imao je učinak od 24 poena i 25 skokova.

Pored Hauarda, u domaćem timu istakli su se Džamir Nelson sa 25 poena i Rajan Džej Anderson sa 16 poena i 12 skokova.

Majami su predvodili Dvejn Vejd sa 28, Kris Boš sa 23 i Lebron Džejms sa 19 poena. Džejms je imao i 11 skokova i osam asistencija.

Denver su do pobede protiv Atalante sa 118:117 vodili Brazilac Nene sa 22 i Taj Loson sa 21 poenom.

Najviše poena za goste postigli su Džo Džonson - 34, i Džoš Smit - 33. Kirk Hinrič je dodao 22, dok su Smit i Zaza Pačuila imali po 13 skokova.

Aktuelni šampion Dalas prekinuo je niz od tri poraza, pošto je noćas na svom terenu pobedio Vašington sa 107:98.

Dirk Novicki je postigao 27, a Džejson Teri 24 poena, dok je Šon Merion upisao 10 poena i 13 skokova.

Najbolji u Vašingtonu bili su Trevor Buker sa 20 poena i 12 skokova i Džon Vol sa 18 poena i 10 asistencija