Lindzi Von osvojila titulu u superveleslalomu

ŠLADMING, 15. marta 2012. (Beta-AP) - Američka skijašica Lindzi Von osvojila je u četvrtak titulu u superveleslalomu Svetskog kupa, pošto je za malo izbegla da izleti sa staze u Šladmingu i poslednju trku sezone u ovoj disciplini završila kao šesta.

Vonova je imala sjajnu poslednju trku i na poslednjem prolaznom vremenu bila je brža za 1,22 sekunde od lidera Viktorije Rebensburg iz Nemačke, ali je onda otišla van putanje i jedva je uspela da dodje do sledeće kapije u blizini cilja.

Za vikend su na programu trke u slalomu i veleslalomu, a Vonova u njima treba da osvoji 53 boda da bi pretekla rekord austrijskog velikana Hermana Majera od 2.000 bodova u Svetskom kupu u sezoni.

Rebensburgovoj je ovo prva pobeda u superveleslalomu u karijeri. Druga je došla Julija Mankuso iz SAD, sa 0,18 sekundi zaostatka, a treća je stigla Francuskinja Marion Rolan, sa 0,21 sekundom kašnjenja.