Katanija pobedila Lacio, remi Intera i Atalante

U prvoj utakmici dana Kaljari je na Sardiniji sa 3:0 savladao Čezenu, Novara je u gostima pobedila Sienu sa 2:0 dok su ostali mečevi završeni nerešeno.

Jedini gol za Kataniju postigao je odbrambeni fudbaler Nikola Legrotalje koji u 80. minutu postigao pobedonosni gol.

Lacio je porazom propustio šansu da sačuva treće mesto na tabeli, a priliku da ga sustignu imaće Napoli i Udineze koji se sastaju kasnije danas.

Inter je nastavio seriju slabih rezultata i posle ispadanja u Ligi šampiona u sredu, u italijanskom šampionatu ostao je na sedmom mestu pošto je kod kuće igrao bez golova sa Atalantom.

Leče i Palermo igrali sus nerešeno a oba tima postigla su po jedan gol, i završila meč sa 10 igrača.

Tim sa juga Apenina poveo je već u šestom minutu kada je strelac iz penala bio David Di Mikele. Međutim, već u 15. minutu Ezekijel Munjoz izjednačio je za tim sa Sicilije.

Samo dva minuta kasnije fudbaler Lečea Masimo Odo dobio je drugi žuti karton. Ipak, Palermo nije iskoristio brojčanu prednost, a krajem prvog poluvremena i Sicilijanci su ostali bez igrača pošto je isključen Nikolas Bertolo.

U ostalim mečevima Bolonja i Kjevo igrali su nerešeno 2:2 dok je pretposlednja Novara iznenadila na gostovanju Sienu i pobedila 2:0.

Kasnije večeras, u derbiju vrha tabele sastaju se Udineze i Napoli.