Rendžersu pripao gradski derbi

Iako je šampionat Škotske već rešen, a Seltik siguran na vrhu tabele sa 21 poenom prednosti, igrači Rendžersa doneli su radost svojim navijačima u jednom od najstarijih derbi mečeva u sportu.

Utakmica je obilovala uzbudjenjima, a vidjeno je pet golova i čak tri crvena kartona.

Pobedu Rendžersa je najavio Nigerijac Sine Aluko pogotkom već u 11. minutu. Do kraja prvog poluvremena, Korejac u redovima Seltika Ča Du Ri zaradio je u 27. minutu crveni karton.

Već početkom drugog dela meča i Kenijac Viktor Vanijama je isključen, pa je Seltik nastavio meč sa dva fudbalera manje od 57. minuta.

Brojčanu prednost iskoristio je Endru Litl u 71. minutu kada je poviso na 2:0. Samo pet minuta kasnije Li Valas je dao treći gol.

Ipak, u samom finišu Karlos Bokanegra iz Rendžersa je isključen posle prekršaja za najstrožu kaznu koju je izveo kapiten Skot Braun i smanjio na 3:1.

U nadoknadi vremena Tomas Rogne je uspeo da smanji na 3:2, ali nije bilo vremena za preokret.