Jelena Jankovića osvojila titulu u Pekingu

BEOGRAD, 28. septembra 2008. (Beta) - Srpska teniserka Jelena Janković osvojila je danas turnir u Pekingu, pošto je u finalu takmičenja savladala sedmu igračicu sveta Svetlanu Kuznjecovu iz Rusije sa 2:0 (6:3, 6:2).

Jankovićeva, koja je u Peking došla kao prvi nosilac, tako je osvojila sedmu titulu u karijeri, ali tek drugu ove sezone, pošto je prethodno bila najbolja i na turniru u Rimu. Učešća na turniru u Majamiju i Otvorenom prvenstvu SAD završila je u finalu.

Turnir u Pekingu igrao se za nagradni fond od 600.000 dolara, a Jankovićeva je zaradila 95.500, ali i 275 bodova na ATP listi čime bi zaostatak za najbolje rangiranom svetskom teniserkom Serenom Vilijams iz SAD trebalo da smanji na svega 21 poen.