Novak opet bolji od Viktora

Vodeći teniser na svetskoj rang-listi u narednom kolu igraće protiv Rišara Gaskea iz Francuske, koji je 17. na ATP rang listi.

Đoković je bolje počeo meč i već u drugom gemu oduzeo servis Troickom koji je ipak, u trećem imao nekoliko prilika da vrati brejk, ali nije uspeo. U nastavku prvog seta Đoković je sigurno servirao i
održao prednost za 1:0 u setovima.

U finišu tog dela igre viđena je nesvakidašnja situacija pošto je pri rezultatu 5:2 za Đokovića i 30:30 u osmom gemu oslabila sajla koja drži mrežu na sredini igrališta, te su igrači tokom popravke dobili nekoliko minuta da predahnu.

Đoković je i na početku drugog seta oduzeo protivnikov servis, ali je Troicki posle 0:2 dobio tri gema i preokrenuo rezultat. Đoković se, međutim, brzo vratio u prethodni ritam i poveo sa 4:3, a onda u desetom gemu drugog seta iskoristio prvu od tri meč lopte.

Ovo je bio 12 duel dvojice srpskih tenisera i 11 pobeda Đokovića.

U osmini finala turnira u Majamiju iz Srbije će nastupiti i Janko Tipsarević, protiv Bugarina Grigora Dimitrova.