Đoković u finalu posle pobede nad Monakom

Srpski teniser će u finalu igrati protiv Britanca Endija Mareja kome je Rafael Nadal zbog povrede bez borbe predao polufinalni meč.

Đoković je odlično počeo protiv Monaka, pošto protivniku u prvom setu nije dozvolio nijednu gem loptu i osvojio ga za svega 26 minuta.

U drugom setu viđena je totalno drugačija igra, jer je Monako, koji je 21. teniser sveta, uspevao nekoliko puta da dođe do brejk lopti, a jednu je i iskoristio kod vođstva Đokovića od 5:4 u gemovima.

Drugi set je odlučen u taj-brejku, a Đoković je u njemu slavio sa 7:5 pa se posle dva sata i četiri minuta borbe plasirao u finale turnira Masters serije u Majamiju.

Završni meč igraće se u nedelju, a Đoković protiv Mareja ima skor sedam pobeda i pet poraza, međutim Britanac je poslednji međusobni meč pre nešto manje od mesec dana dobio sa 2:0.

Nagradni fond turnira u Majamiju iznosi četiri miliona dolara, a trijumf na njemu donosi 1.000 ATP poena.