Kolarov za bod Sitija, Bane dao dva gola‎

Čelsi je pobedio Aston Vilu sa 4:2 uz dva pogotka srpskog reprezentativca Branislava Ivanovića, a u derbiju začelja Bolton je savladao Vulverhempton sa 3:2.

Siti je na svom terenu propustio priliku da stigne Mančester junajted na tabeli, a fudbaleri Roberta Manćinija uspeli su da izbore bod tek pošto su postigli dva pogotka u finišu meča.

Izjednačujući gol u finišu meča dao je srpski fudbaler Aleksandar Kolarov.

Sanderlend ja prvi došao u vođstvo kada je Sebastijan Larson na asistenciju Stefana Sesenjoa pogodio mrežu. Izjednačio je iz penala Mario Baloteli.

Ipak, u finišu prvog poluvremena napadač Sanderlenda Nikolas Bendtner obezbedio je svom timu novu prednost.

Na 3:1 povisio je svojim drugim golom Larson već u 55. minutu da bi u 85. i 87. Mančester siti stigao do boda drugim golom Balotelija i pogotkom Kolarova.

Arsenal je posle serije dobrih rezultata i sedam pobeda u nizu poražen na gostovanju od Kvins Park Rendžersa.

Adel Tarbat je doneo prednost domaćinim u 22. minutu. Izjednačio je Teo Volkot u 37. da bi pobedu KPR-u doneo Samba Diakite sredinom drugog poluvremena.

Čelsi se pobedom nad Aston Vilom uključio u borbu za neko od mesta koja vode u kvalifikacije za Ligu šampiona. Odličan meč za londonski tim odigrao je Ivanović koji je bio strelac dva gola.

Čelsi je poveo preko Danijela Staridža već u devetom minutu. Efikasno drugo poluvreme otvorio je u 51. minutu Ivanović svojim prvim golom za prednost od 2:0.

Ipak, Aston Vila se brzo vratila u meč i u 77. i 80 minutu preko Džejmsa Kolinsa i Erika Likhaja stigla do izjednačenja.

Samo tri minuta kasnije Bane Ivanović je glavom vratio prednost londonskom klubu da bi u nadoknadi vremena Fernando Tores potvrdio pobedu.

Uzbudljiv meč viđen je i u Vulverhemptonu gde je Bolton uspeo da stigne do važnih bodova i izbegne zonu ispadanja dok je domaćin posle poraza ostao na poslednjem mestu na tabeli.

Vulvsi su poveli početkom drugog poluvremena preko Majkla Najtlija da bi Bolton golovima Martina Petrova iz penala i Markosa Alonsa u 80. i Kevina Dejvisa u 84. došao do pobede.

Metju Džarvis uspeo je samo da ublaži poraz dva minuta pre kraja.

U ostalim mečevima Vigan je došao do važnih bodova pobedom nad Stoukom od 2:0, Everton je savladao Vest Bromvič sa 2:0, a Fulam Norič sa 2:1.