Povratak Pekovića,ali poraz Minesote

Nekadašnji centar Partizana zaršio je utakmicu sa 17 poena za 19 minuta na parketu i bio je drugi najefikasniji igrač ekipe, posle Kevina Lava, koji je postigao 23 poena.

Nikola Peković je propustio sedam utakmica zbog povrede oba članka.

Oklahomu je predvodio Kevin Durent sa 21 poenom, dok je Rasel Vestbruk doprineo sa 19 poena u pobedi nad Oklahomom.

LA Klipersi su zabeležili i šestu uzastopnu pobedu posle trijumfa nad šampionom Dalasom od 94:75. To je timu iz Kalifornije najduži pobednički niz u poslednjih 20 godina.

Rendi Foje dao je 28 poena i postigao je osam trojki, čime je izjednačio rekord kluba.

Klipersi su poslednji put pobedili na proleće 1992. godine, a Dalas su u gostima savladali 2006.

Najefikasniji u timu šampiona bio je Dirk Novicki sa 19 poena. Dalas je igrao bez povređenih Džejsona Kida i Lamara Odoma.

Hjuston je u gostima pobedio Čikago sa 99:93, posle preokreta.

Čikago je sredinom treće četvrtine vodio sa 13 poena razlike, ali je Hjuston tada počeo da pogađa i tera domaćina na greške. Najefikasniji u pobedničkom timu bio je slovenački reprezentativac Goran Dragič sa 20 poena, dok je Luis Skola doprineo sa 18 poena i 12 skokova.

Čikao je u nedelju izgubio od Oklahome i tako vezao dva poraza posle više od godinu dana. Bulsi su igrali bez svog najbolje igrača, Derika Rouza, koji je zbog povrede prepona propustio 11 utakmica do sada.