Zvezdi samo bod u Novom Pazaru

Gosti iz Beograda imali su više prilika, posebno u prvom poluvremnu, dok su se domaći igrači opredelili za odbranu svog gola i igru na kontranapade.

Utakmica je odigrana pred oko 12.000 gledalaca, međutim, bez navijača Crvene zvezde koji nisu putovali u Novi Pazar jer se duel igrao na Veliku subotu.

Zvezda sada zaostaje za vodećim Partizanom sedam bodova, ali crno-beli od 18.00 igraju na svom terenu protiv dvanaestoplasiranog Javora.

Novi Pazar je iskoristio poraz Borca u Užicu od domaće Slobode sa 2:1 i sada ima tri boda više od Čačana, koji su pretposlednji na tabeli.

U zoni ispadanja već dugo se nalazi i poslednjeplasirani Metalac, koji je danas poražen na svom terenu od Radničkog 1923 sa 0:1. Klub iz Gornjeg Milanovca ima 14 bodova, četiri manje od Borca.

Kragujevčani su pobedom održali korak sa trećeplasiranom Vojvodinom, koja isto ima 42 boda, ali bolju gol-razliku.

Novosađani su posle serije od šest utakmica bez pobede danas slavili u Kuli protiv Hajduka sa 1:0. Jedini gol u tom meču postigao je Miroslav Stevanović u 51. minutu.

Domaći tim igrao je od 37. minuta bez isključenog Aleksandra Vasilijevića.

U ostalim utakmicama 24. kola Super lige OFK Beograd je izgubio kao domaćin od BSK Borče sa 0:1, Rad je takođe na svom terenu poražen od Spartaka sa 1:2, dok je Jagodina sa 3:0 bila bolja od gostujućeg Smedereva.