Ana izgubila, Srbija - Rusija 1:1

Reprezentacija Rusija je izjednačila rezultat na 1:1 posle prvog dana u Moskvi, pošto je u prvom duelu Jelena Janković pobedila Anastasiju Pavljučenkovu.

Meč u Moskvi trajao je jedan sat i 55 minuta, a protekao je u nesigurnoj igri teniserki na svoj servis, koje su u izgubile veliki broj gemova u tim situacijama.

Posle 2:2 u prvom setu, Kuznjecova je dobila naredna četiri gema i povela sa 1:0 u setovima.

Ana je, međutim, u drugom setu pojačala tempo i iskoristila pad u koncentraciji Ruske teniserke.

Nakon 2:0 u gemovima za Ivanovićevu, Kuznjecova je uspela da smanji na 1:2, ali je onda usledila nova serija gostujuće igračice i vođstvo od 5:1 posle kojeg je došlo i do izjednačenja u setovima.

U odlučujućem, trećem setu Kuznjecova je na samom startu uzela brejk protivnici i sigurnim servis gemovima lako došla do 6:4 i pobede u meču.

Sutra će se prvo sastati Pavljučenkova i Ivanovićeva u 12.00, a potom Kuznjecova i Jankovićeva.

Ako rezultat u pobedama bude izjednačen igraće se meč u parovima. Srbiju će u tom slučaju predstavljati Bojana Jovanovski i Aleksandra Krunić, a Rusiju Marija Kirilenko i Elena Vesnina.

Selektori, međutim, imaju pravo da promene najavljene sastave za meč u dublu.

U finale će se plasirati reprezentacija koja prva dođe do tri pobede.

U drugom polufinalu u Ostravi igraju Češka i Italija, u kojem domaća selekcija vodi sa 2:0.