Partizan prvi put u klupskoj istoriji pobedio Real

BEOGRAD, 29. oktobra 2008. (Beta) - Košarkaši Partizana pobedili su večeras u Beograd madridski Real sa 81:77 (21:13, 23:25 13:21, 24:18) u drugom kolu Grupe D Evrolige.

Pobeda nad Realom "crno-belima" je prva u Evroligi ove sezone, a ujedno i prva u 13 dosadašnjih duela sa madridskim timom u klupskoj istoriji.

Petorica košarkaša Partizana zabeležila su dvocifren učinak u poenima, a najefikasniji su bili Aleksandar Rašić sa 18 i Milenko Tepić sa 16.

Serhijo Lul postigao je 19 poena za Real, a Kvinton Hozli je dodao još 14.

"Crno-beli" su odlično počeli meč sa Realom i pre svega zahvaljujući odličnoj odbrani već u sedmom minutu stigli do dvocifrene prednosti od 17:6 posle dve uzastopne trojke Tepića,

Prednost Partizana ja najviša bila početkom druge četvrtine, kada je Rašić pogodio za tri poena i timu doneo prednost od 31:19.

Beogradski tim je vodjstvo uspešno čuvao do treće deonice, kada su se pojavili problemi u napadu pa "crno-beli" više od četiri minuta nisu postigli koš iz igre.

Real je to umeo da kazni i serijom od 13:0 u petom minutu treće deonice preuzme vodjstvo (51:45), a ubrzo stigne i do najubedljivije prednosti od 55:47.

Partizan je, ipak, uzvratio serijom od 8:0 i stigao do izjednačenja, a posle nove trojke Tepića u četvrtom minutu poslednje deonice
ponovo dodje do vodjstva 65:63.

Utakmicu je odlučila nova, četvrta trojka Tepića minut i 31 sekundu pre kraja, kada je Partizan poveo sa 77:71.

Real je pokušao da rezultat preokrene brzim faulovima, čak i namernim, ali su Uroš Tripković i Novica Veličković bili sigurni sa linije slobodnih bacanja.

Lul i Aleks Mumbru uspeli su samo da ublaže poraz Reala, pa je Partizan zabeležio prvu pobedu u 13 dosadašnjih duela sa "kraljevskim klubom".

Partizan će u narednom, trećem kolu Evrolige ugostiti milanski Armani Džins.

Dvorana: Pionir. Gledalaca: 6.128

Sudije: Picilkas (Grčka), Kerebuč, Paterniko (Italija).

Partizan: Tepić 16, Milošević, Rašić 18, Tripković 6, Veličković 13, Lazme 12, Aleksić, Vitkovac 10, Božić, Rakočević 6, Veseli, Vraneš.

Real: Sančes, Hozli 14, Rejes 11, Papadopulos 10, Mumbru 7, Ervel 1, Mejsi 4, Bulok 9, Lul 19, Lopes 2, Hamilton.