Srbija u Nišu bolja od Rusije

Utakmica je odigrana pred punim tribinama hale čair u Nišu.

Naredni meč Srbija će igrati 4. novembra u Sarajevu protiv Bosne I Hercegovine, koja je danas izgubila u gostima od Austrije sa 35:24 (18:7).

Posle izjednačene igre na početku utakmice, Srbija je u 20. minutu prvi put povela sa dva gola razlike, kada je Petar Nenadić poentirao za 9:7. On je, međutim, već u sledećem napadu isključen na dva minuta zbog prekršaja, ali je Darko Stanić odličnom intervencijom na golu sačuvao prednost domaće reprezentacije.

Uprkos igraču manje, Srbija je uspela da povede sa 10:7.

SRBIJA: Stanić 11 odbrana i sedmerac, Šešum 8(1), Vujin 3(1), Mitrović, Đukić, Krsmančić 2, Toskić 2, Nikčević 5(4), Nenadić 6, Stanković 2, Ilić, Dragaš, Marjanac, L. Mitrović, Vučković 1, Marsenić 1

RUSIJA: Bogdanov 11 odbrana i sedmerac, Grams jedan sedmerac, Igropulo 3, Rastvorcev 1, Kovaljev 8(4), Žitnikov 1, Harbok 6, Dibirov 9, Šeljmenko 1, Ataman 1, Čipurin, Evdokimov

Dva minuta pre kraja prvog poluvremena Rusi su uspeli da priđu na 12:11, ali je Mihail čipurin isključen, a Bojan Nikčević je iskoristio sedmerac za nova dva gola prednosti u korist domaće reprezentacije.

Nikčević je bio precizan i u sledećem napadu, pa se na pauzu otišlo sa vođstvom Srbije od 15:12.

Serijjom 6:1 na početku drugog poluvremena Rusi su uspeli da preokrenu rezultat u svoju korist (18:16).

Sredinom drugog poluvremena usledila je serija Srbije od 4:0, uz dva vezana gola žarka šesuma i novo vođstvo domaće selekcije (21:20).

Usledila je neizvesna završnica u kojoj su gosti pokušavali da stignu zaostatak, međutim, nisu uspeli.

Odličnim odbranama istakao se Darko Stanić, a posebno kada je 10 minuta pre kraja odbranio kontranapad gostiju i sačuvao gol prednosti
a Srbiju (24:23).