U istrazi Sektora unutrašnje kontrole (SUK) koja je nekoliko poslednjih meseci pratila Dragana Dikića i nekoliko žandarma iz Niša, prikupljeni su dokazi koji ih dovede u vezu sa reketiranjem, zelenašenjem i obezbeđivanjem sumnjivih lokala.
U MUP-u tvrde da je posebno bitan deo istrage o ubistvu Đorđa Stojanovića, Nišlije koji je nekoliko dana pre smrti SUK-u dao izjavu u kojoj je tvrdio da je žrtva žandarma ucenjivača.
U policiji navode i da se u dosadašnjoj istrazi nije došlo do dokaza kojeg bi komandanta Žandarmerije povezali s kriminalnim aktivnostima, ali da se trenutno može dovesti u pitanje njegova “komandna odgovornost”. U međuvremenu, na račun Dikićevog profesionalnog ponašanja, stiglo je nekoliko pritužbi njegovih najbližih saradnika, a neke su završile i na sudu.
Premijer Ivica Dačić juče je izjavio da nema informacije da se protiv Dikića vodi istraga i da je taj slučaj pitanje za direktora policije. Direktor Milorad Veljović, međutim, nije želeo da komentariše slučaj Dikić.
Ova afera nije prva u čijem se centru našao Dikić. U januaru 2012. optuživan je da planira formiranje odreda za specijalne namene, po ugledu na nekadašnju JSO. Dikić je to negirao, ali je Žandarmerija ojačala za nekoliko stotina novih pripadnika.
Tri meseca kasnije, Dikić se našao pod pratnjom kolega iz UKP-a, koji su došli do saznanja da je u komandi jedinice prisluškivao saradnike. I ova afera je završena bez epiloga.
Nedavno je ponovo eskalirao sukob između Žandarmerije i UKP-a, kada se njen načelnik Rodoljub Milović našao pod pratnjom sedam sumnjivih vozila koja su ga jurili po beogradskim ulicama. Ni o ovome nema odgovara iz MUP-a.
(Izvor: Blic)