ROLAN GAROS: Serena Vilijams ubedljivo do finala

Vilijams će u finalu igrati protiv branioca trofeja, Ruskinje Marije Šarapove, koja je ranije danas savladala Viktoriju Azarenku iz Belorusije sa 2:1 u setovima.

Prvoj teniserki sveta su bila potrebna samo 23 minuta da ubedljivo dobije prvi set sa 6:0. Erani je u dva navrata imala šansu da Amerikanki oduzme servis, ali je ona uspela da se odbrani i protivnici ne dozvoli da osvoji nijedan gem.

Vilijams je i drugi set počela u istom ritmu, vrlo brzo je povela sa 3:0 i tek tada je, u četvrom gemu, Erani uspela da osvoji svoj prvi gem u polufinalu.

Međutim, to je bilo sve što je Italijanka uradila u ovom duelu, pošto je Vilijams do kraja seta lako osvojila još dva gema i plasirala se u finale drugog gren slem turnira u sezoni posle samo 48 minuta igre.