Nakon temeljne istrage koja je tek sada došla do javnosti, ovih dana je ustanovljeno da su doktori prilikom prijema Kolin u bolnicu preskočili nekoliko ključnih koraka koji bi sprečili neverovatnu grešku.
Lekari su prvo preskočili tretman kojim bi se sprečilo varenje velike količine lekova "ksanaks" i "benadril" koje je Kolin unela u svoj organizam. Takođe, nisu sprovedena testiranja o prisustvu drugih lekova u organizmu, kao ni skeniranja moždane aktivnosti.
Upravo zbog površnih skenova mozga, lekari su mislili da je ona mrtva, a zapravo se pod uticajem lekova nalazila u komi. Nakon što su porodici saopštili da je njen mozak prestao da radi, oni su pristali da Kolin bude skinuta sa aparata, a njeni organi donirani.
Dan pre zakazanog odstranjivanja organa, medicinska sestra je poslušala svoj instinkt i izvršila jednostavan test refleksa na pacijentu koji je dokazao da je ona i dalje živa, ali doktori su ignorisali njena zapažanja i Kolin je sledeći dan već bila na putu za operacionu salu.
Tek u operacionoj sali, kada je otvorila oči u poslednjem trenutku, doktori su napokon otkazali zahvat.
Ni Kolin ni njena porodica začudo nisu tužili bolnicu, a ova priča ipak ima tužan kraj, jer je pacijentkinja koja je i primljena u bolnicu zbog unošenja velike količine lekova, posle godinu dana oduzela sama sebi život.
St. Džozef bolnica čak nije ni prijavila ceo incident, pa i dalje nije ustanovljeno koje osoblje je učestvovalo u potencijalno tragičnim procenama stanja pacijenta pri prijemu, a ceo incident je okončan sa blagom kaznom od 20.000 dolara.
Izvor: blic