LONDON: Nadal preko Federera do finala

To je bio 32. duel Nadala i Federera i 22. pobeda španskog tenisera.

Teniseri su u prvom setu osvajali gemove na svoj servis, sve do devetog, kada je Nadal napravio brejk i poveo sa 5:4. On je u narednom gemu servirao za set, ali je nije uspeo da sačuva servis, pa je Federer izjednačio na 5:5.

U narednom, Nadal je vratio brejk i nakon gema na svoj servis, koji je osvojio bez izgubljenog poena, poveo je u meču.

Španac je zaigrao bolje u drugom setu, u petom gemu je napravio brejk i poveo sa 3:2, a tu prednost sačuvao je do kraja. On je u poslednjem, devetom gemu ponovo oduzeo servis protivniku i za sat i 20 minuta igre izborio plasman u finale.

Nadal će u finalu igrati protiv pobednika duela Novaka Đokovića i Švajcarca Stanislasa Vavrinke. Taj meč igra se večeras od 21 sat.

Nadal je do sada 38 puta igrao sa drugim teniserom sveta Đokovićem i pobedio u 22 meča, dok je sa osmim igračem na ATP listi Vavrinkom igrao 11 mečeva i ostvario sve pobede.