On je dodao da to nije obeshrabrilo niti oslabilo rešenost Srbije da uspe.
Selaković je, na konstitutivnoj sednici zajedničkog Parlamentarnog odbora za stabilizaciju i pridruživanje EU-Srbija, podsetio da se tok pristupanja Uniji odvija na dva paralelna koloseka, od kojih je jedan proces pridruživanja na osnovu SSP, a drugi proces pristupnih pregovora.
Govoreći o toku pregovora, Selaković je podsetio da je Srbija u septembru počela proces analitičkog pregleda i ocene usklađenosti svojih propisa s pravnim tekovinama EU i da joj u narednom periodu predstoji niz bilateralnih sastanaka koji će pomoći pri utvrđivanju pozicija za dalji tok pregovora, navedeno je u saopštenju resornog Ministarstva.
Ministar pravde je dodao i da je Vlada Srbije formirala u septembru Koordinaciono telo za proces pristupanja EU, Savet KoordinacFotionog tela, kao i pregovaračke grupe za svih 35 poglavlja.
"Prilikom koncipiranja institucionalnog okvira za pregovore, uzeta je u obzir kako međunarodna praksa država kandidata u prethodnim proširenjima, tako i specifične karakteristike države Srbije kao kandidata”, istakao je Selaković.
On je dodao da će se uključivanjem stručnjaka i predstavnika nevladinog sektora ojačati efikasnost i kvalitet ovog procesa.
Selaković je kazao i da je Vlada formirala institucionalni okvir za sprovođenje aktivnosti vezanih za SSP - Savet, Odbor, pododbore i Parlamentarni odbor za stabilizaciju i pridruživanje.
"Siguran sam da će rad Parlamentarnog odbora biti plodotvoran i da će razmena mišljenja na ovom nivou biti od velikog značaja u daljem procesu pridruživanja Srbije EU”, poručio je ministar pravde.