Pošto se tokom protesta povećavao broj demonstranata, koji su i kamenicama gađali zgradu kantonalne vlade i porazbijali prozore, deo grada je blokiran, a odatle se vije gusti dim od zapaljenih guma i kontejneri su razbacani po ulicama.
Na ulicama Tuzle je veliki broj pripadnika specijalne jedinice kantonalnog MUP-a.
Radnici "Konjuha", "Polihema", "Poliolhema" i "Dite", "Guming", negodovali su zbog kriminalnih privatizacija tih firmi i nerešenih statusnih pitanja, a pridružili su im se i mladi, uglavnom nezaposleni, negodujući zbog nepotizma pri zapošljavanju, kao i članovi boračkih organizacija i Fejsbuk grupe "50.000 ljudi na ulice za bolje sutra".
Oko 500 osoba, uz uzvike "lopovi, lopovi", pokušalo je da provali u zgradu vlade, jer je premijer tuzlanskog kantona odbio da razgovara s radnicima. Došlo je i do sukoba s policijom, povređen je jedan policajac i jedan novinar.
Od Vlade kantona radnici traže isplatu jednokratne novčane pomoći od 250 evra, povezivanje neuplaćenog radnog staža i osiguranje prava na lečenje, da se "spasu firme koje se još mogu spasiti" i traži se i smanjenje plata ministrima u kantonalnoj Vladi.
U međuvremnu, predstavnicima radnika obećan je sastanak s premijerom Tuzlanskog kantona Seadom Čauševićem.
Na protestu u ponedeljak 3. februara ove radničke demonstracije su i najavljene:
Vlada Tuzlanskog kantona izdala je i saopštenje u kojem navodi da je svesna problema s kojima se suočavaju ovi radnici i da je, kao i dosad, spremna na dijalog.
Kantonalna vlada tvrdi, međutim, da je rešavanje ovih dugogodišnjih problema potrebno pokrenuti u okviru Ekonomsko-socijalnog saveta u kojem ravnopravno učestvuju predstavnici sindikata, poslodavaca i Vlade.
Istovremno se kantonalni odbor Saveza samostalnih sindikata BiH ogradio od istupa i aktivnosti pojedinca i grupa, pa je Vlada pozvala demonstrante da ostvarenje svojih prava traže preko sindikalnih institucija.
Okupljeni demostranti najavljuju proteste i u ostalim gradovima Bosne i Hercegovine.
Izvor: Blic