LE: Bilbao izbacio Junajted

Atletik je i u prvom meču pre nedelju dana pobedio Junajted u gostima sa 3:2.

Golove za Baskijce postigli su Fernando Ljorente u 23. i Oskar De Markos u 66. minutu, dok je strelac za Junajted bio Vejn Runi u 80.

Atletik je bio bolja ekipa, napadao celu utakmicu i više puta ozbiljno ugrozio gol Engleza, dok Junajted nije stvorio ozbiljniju priliku za pogodak.

Fudbaleri holandskog AZ Alkmara izbacili su italijanski Udineze, iako su u revanšu izgubili u gostima sa 2:1, pošto su u prvom meču pobedili sa 2:0.

AZ je od drugog minuta igrao sa igračem manje pošto je Nik Viegever napravio penal i dobio crveni karton.

Antonio di Natale doneo je tada vođstvo Udinezeo, koje je u 15. minutu i udvostručio.

AZ je ipak uspeo da postigne pogodak preko Erika Falkenburga u 32. minutu i ukupnim rezultatom 3:2 plasira se u četvrtfinale.

Nemački Hanover je posle 2:2 u prvom meču pobedio na svom terenu belgijski Standard iz Liježa sa 4:0.

Golove za Hanover postigli su Mohamed Abdelaue i Serđo Pinto, dok je Kanu dao dva autogola.

U četvrtfinale plasirala se i Valensija koje je posle trijumfa u prvom meču 4:2 nad holandskim PSV-om, večeras u gostima igrala nerešeno 1:1.

Valensija je povela golom Adila Ramija u 47, a izjednačio je kapiten holandskog tima Ola Toivonen u 64. minutu.

Žreb za četvrtfinale Lige Evropa održaće se sutra u 13.00 u Nionu.