Španci iznenadili Francuze

Posle početnih odmeravanja snaga i rezultata 3:3, Španci su prešli u vođstvo koje su uspeli da sačuvaju do kraja meča i pored neizvesne završnice.

Španci su najveću prednost imali u 38. minutu, kada su serijom od 4:0 došli do pet pogodaka razlike.

Ipak, Francuzi su uspeli da smanje prednost na dva gola deset minuta pre kraja, ali su Španci sa igračem nanje postigli dva vezana gola i ponove stekli značajnu prednost.

U finišu utakmice igralo se gol za gol a Francuska se opet serijom od tri gola primakla na gol razlike nešto više od minut do kraja meča.

Onda su Španci posle jednog dugačkog napada uspeli da iznenade Francusku odbranu, pa je Kristijan Ugalde ostao sam i lako pogodio mrežu.

Do kraja, Francuzi su ishitreno šutirali da bi Španija iz kontre postavila konačan rezultat.

Španija je igrala raznovrsno u napadu, a čak 12 rukometaša "crvene furije" upisalo se u listu strelaca. Najefikasniji su bili Alberto Entrerios i Hoan Kaneljas sa po četiri gola.

Kod Francuza najbolji je bio Žerom Fernandez sa sedam golova, dok je Lik Abalo postigao šest.