Kiks Reala, Barsa silovita

Branilac titule, Real Madrid "sapleo“ se već na premijeri. Nije tako izgledalo, jer je Iguain posle lepe akcije zatresao mrežu već u 10. minutu, pa se učinilo da Valensiji preti ubedljiv poraz.

Gosti iz valensije su izjednačili tri minuta pre odmora golom Žonasa i u drugom poluvremenu požrtvovanom igrom sačuvali važan bod.

POGLEDAJ VIDEO: Real Madrid - Valensija 1:1

Fudbaler Barselone David Vilja odigrao je prvu takmičarsku utakmicu od kada je polomio nogu prošlog decembra i postigao gol protiv Real Sosijedada.

Barselona je savladala Real Sosijedad sa 5:1.

Vilja je ušao u teren u 75. minutu kada je zamenio Pedra Rodrigeza i već tada je njegova ekipa vodila sa 4:1.

POGLEDAJ VIDEO: Barselona - Real Sosijedad 5:1

Vilja (30) je polomio kost potkolenice za vreme Svetskog kupa u Japanu. Zbog toga je propustio Evropsko prvenstvo i igrao veoma malo u pripremnom periodu za Barselonu.

Primera, 1. kolo:

Selta - Malaga 0:1 (Olinga 84)

Sevilja - Hetafe 2:1 (Fazio 34, Negredo 39p - Aleksis 51)

Majorka - Espanjol 2:1 (Hemed 2, 85 - Vakao 6)

Real Madrid - Valensija 1:1 (Iguain 10 - Žonas 42)

Atletik Bilbao - Betis 3:5 (De Markos 47, San Hose 67, 76 - Kastro 7, Molina 26, 86, Benat 31, Posuelo 80)

Barselona - Real Sosijedad 5:1 (Pujol 4, Mesi 11,16, Pedro 41, Vilja 84 - Kastro 9)

Levante - Atletiko Madrid 1:1 (El Žar 5 - Turan 22)