Partizan izgubio u Skoplju u poslednjim sekundama

Partizan će morati u poslednjem kolu da pobedi Solnok da bi se plasirao na završni turnir u Laktašima. Crno-beli su večeras uglavnom gubili, ali su u trećoj i četvrtoj četvrtini stekli prednost, da bi se domaćin vratio u meč, koji je rešen u poslednjim sekundama.

Partizan je 10 sekundi pre kraja gubio pola koša razlike, da bi kapiten Vladimir Lučić pogodio jedno bacanje od dva i izjednačio na 64:64. Gosti su potom napravili faul, a Gjorgji Čekovski je pogodio takođe jedan penal za minimalno vođstvo.

Partizanu je u sledećem posedu sviran faul u napadu prilikom ulaza Davisa Bertansa u koš. Gosti su napravili još jedan faul, Nikola Otašević iskoristio jedno bacanje, a za preostali sekund Bertans nije uspeo sa pola terena da donese trijumf.

Meč je trajao duže od dva sata, pošto je bio prekid izazvan kvarom sata, koji nije funkcionisao u drugom poluvremenu na jednom košu.

Partizan je predvodio Dru Gordon sa 18 poena i 14 skokova. Jedini drugi dvocifreni igrač u crno-belima bio je Đorđe Gagić sa 10 poena i sedam skokova.

Najefikasniji u MZT-u bio je Čekovski sa 21 poenom i devet skokova.