Prema njegovim rečima, problem je u tome što prištinska strana želi tretman koji uživaju diplomatske misije suverenih zemalja, po Bečkoj konvenciji.
"Srbija na to, iz jasnih razloga, ne može da pristane, već se zalažemo za funkcionalno rešenje koje će i našem i prištinskom oficiru za vezu omogućiti nesmetano postojanje i odgovarajuće garancije lične bezbednosti", rekao je Mrkić.
Dejan Pavićević, koga je Vlada Srbije izabrala da bude oficir za vezu, ranije je rekao za taj list da neće postojati kancelarije za vezu Beograda i Prištine, jer je oficir "samo jedno lice, a ne delegacija".
Kako je objasnio Pavićević, kosovski oficir za vezu trebalo bi da sedi u zgradi Delegacije EU u Beogradu, dok bi on, kao predstavnik srpske strane, bio u kancelariji specijalnog predstavnika EU na Kosovu Samuela Žbogara.
Kosovske vlasti su, s druge strane, odlučile da će kao oficir za vezu Prištine u Beograd doći Ljuljzim Peci, dosadašnji ambasador Kosova u Švedskoj.
Dužnosti i svakodnevne obaveze oficira na terenu, takođe, još nisu u potpunosti definisane, ali bi, kako navodi list, u osnovi trebalo da se svode na komunikaciju dve strane i nadziranju sprovođenja briselskih sporazuma.
Izvor: Kurir