Ilić je gostujući na Radio-televiziji Srbije rekao da su saglasnost na projekat dali i sudski veštaci, Zeleni, lokalna vlast, Skupština Srbije i Spomenici kulture, a ceo problem bio bi izbegnut da je neko ranije pomenuo hrast kod Savinca.
"Asflat će biti potpuno odvojen jednim betonskim armiranim nosačem, tako da asfalt ne ošteti žile, a ni žile asfalt. Na taj način će se izbeći moguća oštećenja autoputa", rekao je Ilić.
"Nadležni neka se pitaju što ranije nisu reagovali, a ovi što se okupljaju kod hrasta, nema potrebe više da se okupljaju jer ćemo učiniti sve da hrast ostane", rekao je Ilić.
On je kazao da će učiniti sve što je u njegovoj mogućnosti da hrast, koji je viši od 40 metara, s obimom stabla 7,5m, ostane na tom mestu i dodao da mu je drago što i vlada insistira na tome i što je i vicepremijer Aleksandar Vučić tražio od njega da učini sve što je moguće.
Ilić je rekao i da će se autoput graditi i da će hrast ostati koliko "košta da košta". To je, dodao je, stav vlade, države i predsednika.
Upitan o rekonstrukciji vlade, Ilić je odgovorio da sa njim niko o tome nije razgovarao i da je ovih dana bio na putu.
"Razgovaraćemo o tome. Sve što vlada smatra da treba da učinim, učiniću, kao što je uvek i bilo", kazao je Ilić.
U nedelju, 7. jula, pod sloganom "Hrast ne sme pasti" u mestu Savinac kod Gornjeg Milanovca odžan je protest za očuvanje "hrasta zapisa" koji je na trasi budućeg auto-puta Beograd-južni Jadran.
Izvor: blic