„Stvarno je interesantan tretman koji Partizan ima u Srbiji. Ova poreska blokada je očigledan primer koliko su ujednačeni kriterijumi. Crvena zvezda se reorganizovala prema Unapred pripremljenom planu reorganizacije (UPPR), i jako je interesantno da su Zvezdini dugovi u trenutku podnošenja plana i odlaska u stečaj svedeni na dva i po (2,5) odsto svoje prave vrednosti, iako država uvek naplaćuje 100 odsto i to u roku od tri godine, do 2016. godine", rekao je Vujošević agenciji Beta.
Partizanu je odmah po završetku sezone, u kojoj je osvojio prvenstvo Srbije i Jadransku ligu, blokiran račun, tako da klub sada ne može da funkcioniše, iako je prelazni rok.
„Partizan traži reprogramiranje svog poreskog duga i eliminisanje kamata, jer je javno dobro i veoma uspešno nastupa u takmičenjima i predstavlja Srbiju. To je obrazloženje zbog kojeg je Zvezdi poreski dug sveden na dva i po odsto. Ako je njima omogućeno da svedu svoje dugove na dva i po odsto, zašto se nama ne dozvoljava reprogram duga na glavnicu bez kamate?", rekao je Vujošević.
Dugogodišnji trener šampiona Srbije kazao je da država ovako ne dozvoljava klubu da funkcioniše.
„Ovo je pokušaj gašenja Partizana. Ako klub pristane na reprogram, on može da isplaćuje dug bez kamate, da ne dovodi najskuplje igrače, već da ih proizvodi, a nama se ni to ne dozvoljava. Mislim da su pronašli način da pobede Partizan. Samo, mislim da će rešenje da se nađe kada stupe na snagu sankcije arbitražnog suda FIBA (BAT).“
On je potvrdno odgovorio na novinarsko pitanje da li je imao kontakt sa nekima iz vlasti.
„Jesmo, razgovarali smo sa raznim ljudima iz vlasti, i ja i (predsednik kluba Predrag) Danilović i drugi. Ne znam, možda smo neke našli u nezgodnom trenutku kada nemaju toliko vlasti... Ne znam na koji način je drugima prihvaćen plan da im dugovi budu zamrznuti na pet godina i poreski dug sveden na tako male procente, a nama se ne dozvoljava reprogram.“
Prema podacima poreske uprave, Partizan duguje državi 152 miliona dinara sa kamatom.
Izvor: Beta, Sportal