Dokaze, „crno na belo“, Milan je odmah dostavio Osnovnom sudu u Šapcu i poništio testament, proglašavajući ga ništavim. Naš sagovornik, kako kaže, „kao ozbiljan i odgovoran čovek, pravednik i poštovalac pokojnika, a ne samo puki naslednik“, odlučio je da se pobrine da pred lice pravde izađu oni koji su se drznuli da testament pišu i predaju sudu falsifikujući ga i na taj način steknu takozvanu protivpravnu imovinsku korist od više od 2,5 miliona dinara.
„Nisam imao razlog da teram pravdu što se tiče nasledstva, jer je Osnovni sud u Šapcu valjano reagovao, ali sam, naravno, odlučio da krivce stigne kazna, pa sam uputio krivičnu prijavu Osnovnom javnom tužilaštvu u Šapcu, koje me je odbilo ističući da nije reč o krivičnom delu koje se goni po službenoj dužnosti. Ukazano mi je da pravo mogu da ostvarim i na neki drugi način, verovatno privatnom tužbom, mada mislim da je ovo stvar za državne organe, a ne za pojedinačnu borbu protiv vetrenjača.“
Naš sagovornik ističe da je „vozan“ sa jedne na drugu adresu, u nameri da spreči advokata, koji je sebi dao za pravo da falsifikuje testament mrtvog čoveka, da izbegne odgovornost, pa čak i onu u svom esnafu. Jovanović je kontaktirao i sa ženom-advokatom koja je pisala testament i bio šokiran kad mu je ona dala savet da tuži svog strica, koji je poručio ovo „advokatsko delo“. Smatra da je ona isključivi krivac za ono što je učinjeno, a nada se da će se, uskoro, oglasiti i njeno esnafsko udruženje.
„Očigledno je da je „šetanje“, uprkos dokazima, bilo smišljeno da zastari nesporno krivično delo, a rok za to ističe 1. avgusta“, kaže Jovanović. „Namera mi je da ovo naiđe bar na reagovanje suda javnosti, pošto su svi drugi zatajili i da se pokažu sve zamke „reformisanog pravosuđa“.“
Izvor: Novosti