Zvezda slavila u Kragujevcu

Za razliku od prethodna dva vikenda, danas utakmice nisu počinjale sa zakašnjenjem u znak protesta protiv predsednika FS S Tomislava Karadžića. Razlog za to je Karadžićeva najava odlaska sa funkcije u decembru.

Crveno-beli su do trijumfa u Kragujevcu došli zahvaljujući pogocima Filipa Kasalice u 16. i Abiole Daude u 88. minutu. Za beogradsku ekipu na ovom meču debitovao je bivši igrač Jagodine Goran Gogić.

Sudija Miodrag Gogić morao je u dva navrata da prekine utakmicu na nekoliko minuta, ponovo zbog ponašanja navijača Zvezde.

U prvom poluvremenu to se desilo zbog transparenata usmerenih protiv Karadžica, a u drugom zbog pirotehničkih sredstava.

Ekipa Javora potvrdila je da se nalazi u dobroj formi na početku sezone, a danas je u Subotici protiv Spartaka slavila sa 2:0. Istim rezultatom Novi Pazar je na svom terenu savladao OFK Beograd.

Ubedljiv je bio i kruševački Napredak koji je u gostima pobedio Donji Srem sa 3:1.

Rezultati i strelci:
Radnički Kragujevac - Crvena zvezda 0:2 (Kasalica 16, Dauda 88)
Donji Srem - Napredak 1:3 (Veselinović 52. autogol - Gavrić 17, Regan 72, Mirosavljević 86)
Spartak - Javor 0:2 (Veselinović 5, Dražić 65)
Novi Pazar - OFK Beograd 2:0 (Lazarević 40, Arsenijević 63)