Zvezda petardirala Spartak

Na stadionu Crvene zvezde u Beogradu domaća ekipa je vec u prvom delu meča rešila pitanje pobednika, a junak trijumfa nad Subotičanima bio je Dragan Mrđa koji je postigao het-trik.

Seriju golova Mrđa je otvorio u 11. minutu kada se posle centaršuta Marka Vešovića sa desne strane najbolje snašao u petercu gostiju i glavom smestio loptu u mrežu Branimira Aleksića.

Crveno-beli su u 18. minutu već imali dva dva gola prednosti. Abiola Dauda je šutirao sa oko 20 metara, a lopta se posle odbrane Aleksića odbila do Mrđe koji je povisio prednost Zvezde.

Mrđa je het-trik kompletirao već u 21. minutu, kada je iskoristio odlično dodavanje u prazan prostor Aleksandra Kovačevića, a potom predriblovao golmana Aleksića i po treći put zatresao mrežu Spartaka.

Dauda je u 79. minutu povisio rezultat na 4:0, posle sjajnog udarca sa oko 25 metara pod prečku Aleksciha, da bi Nenad Milijaš u 86. Iz slobodnog udarca sa iste udaljenosti savladao golmana gostiju.

Meču između Zvezde i Spartaka gledalo je 5.818 ljudi.

Zvezda je tako došla do trećeg mesta na tabeli sa 13 bodova, dok je Spartak ostao 12. sa sedam poena.