Svi aparati za gašenje sarajevskih vatrogasaca jutros su prazni i ukoliko danas izbije požar negde u glavnom gradu, pitanje je kako će biti ugašen i kojim sredstvima. Nakon celonoćne borbe sa vatrenom stihijom, svi su hronično umorni.
U Sarajevu je mirno, posle jučerašnjih žestokih okršaja.
U okruženju tih zgrada demonstranti su razlupali sve reklame, kioske, tramvajske stanice, iščupali telefonske govornice, tako da je staklo na sve strane.
Oštetili su i više semafora i saobraćajnih znakova, a policija je obezbedila lokacije na kojima je zapaljeno više automobila.
Lokalni policajac savetovao je da se ne ostavljaju automobil sa beogradskim tablicama parkiran u glavnoj ulici, jer ne može da im garantuje bezbednost s obzirom da je "narod besan".
Manja grupa građana gleda i fotografiše kako se vatrogasci bore s požarima u istorijskim zdanjima, pored kojih često zastanu i automobili koji tuda prolaze.
Prema podacima medicinskih ustanova, u Sarajevu je povređeno 156 osoba, medju kojima 90 policajaca i 66 civila.
Protesti su počeli u sredu u Tuzli zbog teškog ekonomskog i socijalnog stanja, a potom se proširili na druge gradove i prerasli u nasilne nerede.
A podršku narodu u Bosni stigla je i iz Srbije.
Four Belgrade activists show support for people in Bosnia in centre of town. Sending their 'love to workers in BiH'. pic.twitter.com/0L4L19F491
— Mitra Nazar (@Mitrala) February 7, 2014
Izvor: Blic/ foto: AP Photo/Amel Emric/ Twitter