Budućnost pobedila Partizan u Beogradu

BEOGRAD, 9. oktobra 2010. (Beta) - Košarkaši Budućnosti pobedili su u Beogradu Partizan sa 79:78 (17:26, 17:12, 23:13, 22:27), u
utakmici prvog kola Jadranske lige.

Partizan je 12 sekundi pre kraja utakmice imao poen prednosti, nakon čega je Nikola Otašević uzeo loptu i neometano prešao ceo teren i bez problema poentirao. Crno-beli su imali šest sekundi za napad, ali nisu uspeli da organizuju dobar napad.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Vladimir Dragićević sa 15 poena, a Marko Simonović ubacio je poen manje.

U ekipi Partizana Dragan Milosavljević postigao je 15 poena, a Nejtan Džavai 12.

Partizan je dobro počeo, imao sigurno vodjstvo, ali nije mogao da
slomi rivala i svojim greškama je pomogao podgoričkoj ekipi da se
vrati u meč.

Crno-beli su već u prvoj četvrtini stekli 14 poena prednosti (24:10) i posle prvih 10 minuta i do sredine druge deonice delovalo je da Partizan rutinski kontroliše meč, ali je serijom grešaka omogućio ekipi Budućnosti da do kraja prvog poluvremena smanji zaostatak na četiri poena (34:38).

Drugo poluvreme donelo je preokret, pošto Partizan nije imao rešenja za šut Budućnosti za tri poena, što je gostujuća ekipa iskoristla i napravila potpuni preokret, pa je u završnici vodila i sa 11 razlike (55:44).

Crno-beli su uspeli da smanje razliku na šest poena, pa su ekipe ušle u neizvesnih poslednjih 10 minuta.

Poenima Dušana Kecmana, Džavaija i Jana Veselija Partizan je uspeo da izjednači, a "trojkom" Milosavljevića i da vrati prednost - 60:58. Beogradski tim je pokušavao da prelomi utakmicu, ali nije uspeo, pošto su Budućnost u igri držali Simonović, Sead Šehović i Gintaras Kadzulis.

Partizan je, medjutim, poenima Kecmana dva minuta pre kraja poveo sa 76:70, ali su Kadzulis i Marko Šćekić doneli izjednačenje. Crno-beli su propustili da steknu veću prednost, pošto je Jan Veseli promašivao slobodna bacanja. Češki reprezentativac završio je utakmicu sa 1/8 sa linije za slobodna bacanja.

Ipak, u poslednjem minutu, 14 sekundi pre kraja Kecman je od dva penala pogodio jedan za vodjstvo od 78:77, a loptu u sledećem napadu Budućnosti dobio je omaleni Otašević, koji je pretrčao ceo teren, ušao u reket i položio loptu kroz obruč. Košarkaši Partizana za poslednjih šest sekundi nisu uspeli da organizuju šut.

Crvena zvezda je izgubila, na gostovanju kod češkog Nimbruka 94:73. Jedini tim iz Srbije koji je za sada pobedio je vršački Hemofarm, koji je juče bio bolji od Cibone 86:80.

Radnički iz Kragujevca sutra igra protiv Zagreba u gostima.

U ostalim današnjim utakmicama, Cedevita je na svom terenu pobedila Zadar sa 70:66 i tako dokazala ambicije da bude u uskom krugu favorita. Krka je u gostima pobedila Široki sa 72:62, dok je Olimpija na svom terenu savladala Igokeu sa 61:54.