Čelsi i Totenhem podelili bodove

BEOGRAD, 12. decembra 2010. (Beta) - Fudbaleri Čelsija igrali su nerešeno sa londonskim rivalom Totenhemom 1:1 u 17. Kolu Premijer lige i propustili šansu da se vrate na čelo tabele engleskog prvenstva.

Totenhem je prvi stigao do gola, pošto je Roman Pavljučenko u 15. minutu savladao golmana Čelsija Petra Čeha.

Branilac titule prvaka Engleske, ipak, uspeo je da u nastavku meča dodje do izjednačenja, a u trećem minutu sudijske nadoknade propustio je i sjajnu šansu da dodje do sva tri boda.

Golman Totenhema Eurelio Gomeš tada je odbranio šut Didije Drogbe sa penala.

Gomeš se tako donekle iskupio za dve velike greške. Prvo u 70. minutu nije uspeo da zaustavi Drogbin šut koji je išao pravo u njega, pa je Čelsi stigao do izjednačenja.

Zatim je nespretno reagovao u svom kaznenom prostoru, oborio Ramiresa i skrivio penal.

Čelsi, ipak, ni peti put uzastopce nije uspeo da ostvari pobedu u prvenstvenom meču.

Pobeda nad Totenhemomom svejedno bi mu donela povratak na prvo mesto Premijer lige sa 33 boda, jednim više od Arsenala, koji će sutra gostovati kod četvrtoplasiranog Mančester junajteda u derbiju kola.

Mančester junajted bi u slučaju pobede na svom "Old Trafor" stadionu preuzeo lidersku poziciju.

Fudbaleri Vulverhemptona ranije danas pobedili su Birmingem sa 1:0 i osvojili važne bodove u borbi za ostanak u prvom rangu takmičenja engleskog prvenstva.

Pobednički gol za Vulvse, za koje je svih 90 minuta i to po opštem utisku vrlo dobro igrao srpski reprezentativac Nenad Milijaš, postigao je Stiven Hant u 45. minutu.

Nikola Žigić je bio u startnoj postavi Birmingema, ali je u 61. minutu zamenjen.

Vulvsima sada nedostaje bod da bi pobegli iz zone ispadanja.

Bolton je savladao Blekburn sa 2:1, iako je od 56. minuta imao igrača manje na terenu zbog isključenja Marka Dejvisa.

Dva minuta kasnije u igru je ušao Fabris Muamba, koji je već u 65. minutu doveo Bolton u vodjstvo od 1:0.

Mame Biram Dijuf je izjednačio u 87. minutu, ali je minut kasnije Stjuart Holden doneo sva tri boda Boltonu.

Bolton - Blekburn 2:1