Pobeda Atletika i Reala za zanimljivu završnicu Primere

BEOGRAD, 26. aprila 2009. (Beta) - Madridski timovi, Atletiko i Real zabeležili su pobede u utakmicama 33. kola španskog prvenstva, u kojem su gosti ostvarili tri trijumfa.

Atletiko je savladao Sporting iz Hihona sa 3:1 i preuzeo šesto mesto na tabeli od Malage.

"Jorgandžije" su povele golom Dijega Forlana u 27. minutu, a vođstvo domaćina udvostručio je Simao Sabrosa u 40. minutu. Treći pogodak za Atletiko dao je Serhio Aguero u 47. minutu, a samo šezdeset sekundi kasnije konačan rezultat postavio je Mate Bilić.

Ekipa Reala pobedila je u gostima Sevilju sa 4:2 i približila se vodećoj Barseloni na četiri boda razlike.

Junak utakmice na stadionu Sančez Pishuan bio je kapiten Madriđana Raul Gonzales, koji je tri puta zatresao protivničku mrežu, u 45, 63. i 66. minutu. Strelac poslednjeg pogotka za goste bio je Marselo u 90. minutu.

Golove za Sevilju postigli su Renato u 17. i Dijego Kapel u 80. minutu.

Pobedu u gostima ostvario je i petoplasirani Viljareal, koji je savladao Hetafe sa 2:1, a bodove je osvojila i Majorka protiv Rekreativa u Uelvi (4:2).

Espanjol je na svom stadionu savladao Betis sa 2:0, Atletik Bilbao bio je bolji od Santandera sa 2:1, dok su Valjadolid i Osasuna odigrali bez golova.

Atletik Bilbao - Rasing 2:1 (2:0)
Ljorente 21', David Lopez 41'(pen) - Piniljos 56'(pen)

Espanjol - Betis 2:0 (1:0)