Nađi Higl novo srebro

BEOGRAD, 9. jula 2009. (Beta) - Srpska plivačica Nađa Higl osvojila je srebrnu medalju na Univerzijadi u Beogradu u trci na 200 metara prsno.

Higlova, koja je već osvojila jednu srebrnu medalju u trci na 100 metara prsno, stazu je preplivala za dva minuta i 24,20 sekundi što je slabiji rezultat od onoga koji je postavila u polufinalu (2:23.34) kada je postavila i rekord Univerzijade.

Zlatnu medalju u finalu, međutim, ne bi joj doneo ni taj rezultat, pošto je Japanka Rie Kaneto postavila novi rekord vremenom 2:22.32.

Bronzanu medalju osvojila je Ruskinja Alena Aleksejeva rezultatom 2:25.40.

Finalnu trku, ali na 100 metara slobodnim stilom, večeras je plivao i Radovan Siljevski koji je vremenom od 49,59 sekundi zauzeo poslednje, osmo mesto.

Medalju na Univerzijadi prethodno je od srpskih plivača osvojila i Miroslava Najdanovska, koja se u trci na 100 metara slobodnim stilom okitila bronzanim odličjem.

Srpski takmičari su u dosadašnjem toku Univerzijade osvojili 10 medalja - jednu zlatnu, tri srebrne i šest bronzanih.

Osvajanje medalje obezbedio je i teniser Aleksandar Slović, koji se plasirao u polufinale muškog singla.