Estrada u Srbiji ne može bez politike i obrnuto, a to dokazuju i poslednja dešavanja kao što su učlanjenje Suzane Mančić u SVM i ispovest Zorice Brunclik o druženju sa Slobodanom Miloševićem i Mirom Marković. Telegraf.rs vam donosi priču o tome koji su to umetnici “plivali” ili još uvek to čine u političkim vodama.
Učlanjenje voditeljke, spisateljice i pevačice Suzane Mančić u stranku Ištvana Pastora “zbog bake Mađarice” samo je još jedno u nizu angažovanja estradnih umetnika u političke partije. Na taj način voditeljka emisije “Stotka” stala je u red s Majom Nikolić, Zoricom Brunclik, Miroljubom Aranđelovićem Kemišom, Nevenom Models, “Idolima”, Oliverom Mandićem i mnogim drugim javnim ličnostima iz sveta muzike i glume koji su angažovani u politici ili su bar to bili.
Pevačica Zorica Brunclik u emisiji “Goli život” otvoreno je pričala o svom druženju sa Slobodanom Miloševićem i Mirom Markovićem. Ona je na taj način podsetila na svoje učešće u politici jer je bila začetnik ulaska estrade u politiku slikajući se na naslovnoj strani revije “On” 1990. godine s Vojislavom Šešeljem.
Iako je poslednjih godina primetno da je sve manji broj estradnih umetnika aktivno uključen u rad pojedinih političkih partija, takvih primera i dalje ipak ima. Tako je poznati režiser Srđan Dragojević ušao u poslaničke klupe kao član SPS-a, a njegov partijski kolega je i frontmen grupe “Galija” Nenad Milosavljević, kao i pevač Radiša Urošević.
Pevačica Maja Nikolić veliki je simpatizer Srpske napredne stranke, a Miroljub Aranđelovi Kemiš, suprug Zorice Brunclik, bio je na listi kandidata za poslanike liste “Pokrenimo Srbiju – Tomislav Nikolić”.
Nikako se ne sme zaboraviti ni činjenica da su članovi čuvene grupe “Idoli” Nebojša Krstić i Srđan Šaper imali veliku ulogu u kabinetu bivšeg predsednika Srbije Borisa Tadića.
Pre njih, među poslanicima redovno se mogao videti poznati harmonikaš Branimir Đokić, koji je bio član Srpske radikalne stranke, ali je retko izlazio za govornicu.
Na izborima 1992. pravi brodolom doživeli su dirigent Darinka Matić Marović i Miroslav Ilić kao kandidati SPS-a, Bora Đorđević (kasnije u DSS) i Milovan Ilić Minimaks kao kandidati Narodne stranke (NS) Milana Paroškog, kompozitor dr Branislav Bata Pavlović, frontmen Napredne stranke, s kandidatima Draganom Antonijevićem Arlekinom i folkerom Draganom Vulinom, Olivera Katarina (Srpska narodna obnova), Velibor Miljković poznatiji kao Toni Montano (Rokenrol partija)…
U Skupštinu Srbije svojevremeno je ušla i violinistkinja Tatjana Tanja Olujić kao poslanik JUL-a. Ostala je poznata po tome da, poput glumice Nede Arnerić, nije progovorila ni reč za govornicom.