Hemofarm pobedio Budućnost, Stefan Marković MVP 4. kola Evrokupa

VRŠAC, 16. decembra 2008. (Beta) - Košarkaši Hemofarma pobedili su u Vršcu podgoričku Budućnost 89:85 (24:20, 20:21, 21:25, 24:19) u četvrtom kolu Evrokupa.

Najbolji igrač utakmice bio je Stefan Marković sa 33 poena, sedam skokova i tri asistencije. On je za dva poena šutirao 80 odsto (8/10) dok je samo jednom bio neuspešan sa linije za slobodna bacanja - postigao je 11 poena iz 12 pokušaja. Stefan Marković najkorisniji je igrač 4. kola Evrokupa  sa  indeksom uspešnosti od 43 poena.

Pobedi Hemofarma doprineli su i Miljan Pavković sa 15, kao i Milan Mačvan sa 10 poena.

U ekipi Budućnosti pet igrača postiglo je dvocifren broj poena. Vladimir Dragićević bio je najefikasniji sa 16 poena, 13 je postigao Marko Simonović, dok su po 12 dodali Nemanja Gordić i Vladimir Dašić, a Vladimir Maraš upisao je 11.

Hemofarm i Budućnost su u dosadašnjem toku takmičenja u Grupi H ostvarili skor od po dve pobede i poraza.

U petom kolu, koje je na programu 6. januara, Hemofarm će dočekati Bilbao, dok će Budućnost ugostiti Nimburk.

Budućnost je bolje otvorila utakmicu pa je već u petom minutu stigla do vođstva od 14:9, ali je Hemofarm odlično odgovorio serijom 11:0 i do kraja četvrtine stigao do 24:20.

U drugom periodu, posle dva poena domaćina, Budućnost je napravila seriju 13:0 da bi u 17. minutu stigla i do devet poena prednosti (29:38).

Hemofarm je ipak do poluvremena uspeo da se vrati i da na odmor, zahvaljujući šest poena Miljana Pavkovića u samoj završnici, ode sa pozitivnim rezultatom (44:41).

Treći deo utakmice Budućnost je bolje otvorila, ovog puta serijom od 11:0, ali je Hemofarm žestoko uzvratio serijom od 16:2 i u 27. minutu stigao do svoje najveće večerašnje prednosti od šest poena (60:54).

U poslednjoj četvrtini igralo se izjednačeno sve do poslednjeg minuta kada je Mačvan trojkom doneo prednost Hemofarmu (83:78), koju su domaći uprkos dobroj igri Budućnosti u tom periodu, ipak očuvali u penal završnici.

Trener Hemofarma Stevan Karadžić ocenio je da je ovo bila teška utakmica i da je njegova ekipa bila psihološki opterećena.

"Bili smo opterećeni i nismo dobro nosili taj teret. Znali smo da bismo se porazom oprostili od daljeg takmičenja u Evrokupu. Vukosavljević je nedostajao ekipi, ali ne toliko u napadu koliko u odbrani. Dozvolili smo Budućnosti mnogo ofanzivnih skokova, lako smo ispadali iz igre i na tim greškama oni su pravili razliku", rekao je Karadžić.

Trener Budućnosti Dejan Radonjić kratko je rekao da je njegova ekipa loše odigrala penal završnicu i da je utakmicu obeležilo smenjivanje ekipa u vođstvu u "naletima".

"U samoj završnici promašili smo zicer i loše odigrali u odbrani, što nam je onemogućilo da slavimo u Vršcu. Koš količnik nam ipak ostavlja teoretsku šansu za nastavak takmičenja", rekao je Radonjić.

HEMOFARM: Pavković 15, Despotović 2, Joksimović 6, Božović 6, Marković 33, Savović 4, Krstović 9, Mačvan 10, Petrović, Borisov, Obrenović, Marjanović 4;

BUDUĆNOST: Šehović, Micov 5, Popović 8, Bojović 2, Gordić 12, Otašević 6, Dragićević 16, Simonović 13, Mišanović, Maraš 11, Dašić 12;

Hala: Centar "Milenijum", Vršac Gledalaca: 1.600 Sudije: Biričik, Sabeta, Perea.