Zdravlje & fitness
SAT I MINUT: Stručnjaci izračunali koji deo dana je najstresniji za većinu ljudi
Iako svaki deo dana ponekad može da bude stresan, stručnjaci su uspeli da izračunaju koje je doba dana najstresnije za većinu ljudi.
Kako piše "The Healthy", istraživanje koje je sprovela grupa naučnika u Londonu, u kom je učestvovalo…
NAUČNICI OTKRILI: Koje su prednosti trudnoće posle 35. godine?
Iako se sve veći broj žena odlučuje za trudnoću u kasnijim godinama, još uvek postoji određena stigma kada je reč o trudnicama starijima od 35 godina.
Najnovije istraživanje, čiji su rezultati objavljeni u časopisu "Journal of the…
NE PREUZIMAJTE PATNJU DRUGIH: Šta je sekundarni stres i kako da ga prepoznate?
Saosećanje sa drugim ljudima ili empatija može da dovede i do određenih posledica po zdravlje, a između ostalog, i do takozvanog sekundarnog stresa.
Kako objašnjavaju stručnjaci, reč je o psihološkom stanju koga odlikuje neprijatan…
POČELA SEZONA: Kako prepoznati simptome alergija i kako ih lečiti?
Alergija je preterana reakcija imunog sistema na određenu supstancu. Alergijske reakcije predstavljaju neočekivanu, neobično jaku reakciju imunog sistema na razne uzročnike, rekla je dr Aleksandra Vukov, pedijatar subspecijalista pulmolog,…
STRADAJU OČI, KOŽA, GLAVA: Kakav može biti uticaj veštačkog svetla na naše zdravlje?
Sa sve većom upotrebom sijalica koje štede energiju i razvojem novih tehnologija osvetljenja, dolazi do zabrinutosti da bi ta promena mogla negativno uticati na ljude koji su na svetlost – inače osetljivi.
Sve se češće postavlja pitanje…
TUGA NE UBIJA SAMO DUH: Žal za najmilijima oštećuje telo
Žalost ostavlja posledice koje nisu samo emocionalne prirode. Sve više istraživanja povezuje stanje tuge sa povećanim rizikom od srčanih oboljenja, kancera pa do problema sa pamćenjem i digestivnim traktom.
Istraživači na Institutu…
STRUČNJACI OTKRIVAJU: Ko sme da primi vitaminsku infuziju i da li je opasna?
Sve češće u borbi protiv virusa, umora, manjka koncentracije, ali i viška kilograma, građani posežu za vitaminskim infuzijama ili ih sami sebi prepisuju. Koliko su one zaista neophodne, i ko, kada i kako treba da ih primi, u emisiji…
STRAH OD CVEĆA: Antofobija – šta do nje dovodi i kako se leči?
Strah povezan sa fobijom mnogo je značajniji i iscrpljujući od onog koji prouzrokuje manje akutni stres ili anksioznost. Specifične fobije su zapravo prilično česte.
Većina nas uživa u jarkim bojama i prijatnom mirisu cveća. Ali, za…
POJAČAVAJU GA LOŠE ŽIVOTNE NAVIKE: Zašto nas muči prolećni umor?
Prolećni umor se javlja otprilike u ovo doba godine, kao što i sama reč kaže. Karakterišu ga osećaj iscrpljenosti, nedostatak energije i teškoće u koncentraciji. Ovo se obično dešava zbog povećanja dnevne svetlosti, što može uticati na naš…
STRUČNJACI OTKRILI: Kako godišnja doba utiču na naš san?
Početak proleća dobrodošla je promena nakon dugih i hladnih zimskih meseci. Ipak, jedna promena je manje dobrodošla od ostalih – kako se približavamo letu, spavamo sve manje.
Mnogi od nas znaju koliko je teško tokom zime ustati iz…