FMP izgubio od Fortituda

BEOGRAD, 16. decembra 2008. (Beta) - Košarkaši FMP Železnika izgubili su u Bolonji od Fortituda 61:88 (24:16, 25:11, 18:24, 21:10) u četvrtom kolu Grupe G Evrokupa.

Najefikasniji u ekipi Fortituda bio je Džamont Gordon sa 23 poena, dok je Lazaros Papadopulos postigao 17, a Deril Strouberi poen manje.

U ekipi FMP-a najefikasniji je bio Predrag Samardžiski sa 15 poena, a Miroslav Raduljica postigao je 10 poena.

FMP je na početku poveo 3:0 i 7:2, ali su domaći uglavnom preko Papdopulosa i Strouberija uspeli da preokrenu na 10:9. Fortitudo zatim pravi dve serije, prvu od 7:0 u osmom minutu (17:11) i nakon toga u poslednjem minutu od 5:0 kada italijani dolaze do 10 poena prednosti 24:14.

Početak druge četvrtine obeležio je Strouberi koji je sa 10 uzastopnih poena doveo Fortitudo do 18 poena prednosti 34:16. FMP je uspeo da na kratko prekine seriju domaćina, ali je italijanska ekipa novom serijom od 9:0 uspela da povede 24 razlike (45:21).

Železnik je preko Miroslava Raduljice i Nikole Markovića serijom od 6:0 pokušao da smanji rezultat, ali su Italijani na poluvreme, ipak, otišli sa prednošću od 22 koša (49:27).

FMP je u trećoj četvrtini zaigrao angažovanije i u sedmom minutu je uspeo da smanji na 12 razlike (55:43).

Fortitudo je početkom poslednje deonice serijom od 7:0 uspeo da vrati prednost na više od 20 razlike (74:51), dok je u sedmom minutu došao do najveće prednosti na utakmici od 27 razlike 81:54.

U drugoj utakmici Grupe G Pamesa je na gostovanju pobedila Artland 89:79 i sa četiri pobede izborila plasman u drugi krug takmičenja. FMP je ostvario skor od jedne pobede i tri poraza, kao i Artland, dok Fortitudo ima po dve pobede i poraza.

U petom kolu, koje je na programu 6. januara, FMP će dočekati Pamesu a Fortitudo u Bolonji ekipu Artlanda.