Mančester junajted u finalu, gol Vidića

JOKOHAMA, 18. decembra 2008. (Beta-Rojters-Fonet(old_image)) - Fudbaleri Mančester junajteda plasirali su se u finale svetskog klupskog prvenstva pošto su pobedili Gambu iz Osake 5:3.

Mančester je poveo u 28. minutu golom srpskog reprezentativca Nemanje Vidića, a vođstvo "crvenih đavola" duplirao je Kristijano Ronaldo u poslednjem minutu prvog poluvremena.

Fudbaler Gambe Masato Jamazaki smanjio je u 74. ali su fudbaleri Junajteda za pet minuta uspeli da postignu tri gola i obezbede plasman u finale.

Vejn Runi, koji je ušao sa klupe, postigao je dva gola u 75. i 79. dok je, takođe, "rezervista" Daren Flečer u 78. minutu bio strelac.

Igrač Gambe Jasuhito Endo je u 85. minutu iz jedanaesterca postigao drugi gol, dok je Hideo Hašimoto uspeo donekle da ublaži poraz svoje ekipe.

Evropski šampion pokušaće da postane prvi britanski tim koji je osvojio klupsko svetsko prvenstvo. Junajted će se u finalu, u nedelju u Jokohami sastati sa ekvadorskom ekipom LDU.

Australijski klub Adelajd zauzeo je peto mesto na turniru nakon što je ranije danas pobedio egipatski Al Ali golom Brazilca Kristijana.