Kako Tviter utiče na Olimpijske igre u Londonu
Uoči početka najveće svetske sportske manifestacije, društvene mreže su se "usijale" i od tada tenzije samo rastu.
Tviter i ostali načini savremene komunikacije su bili platforma za sportiste da pod sloganom "Zahtevamo promenu" (WeDemandĆange) izraze protest protiv ograničenja koje su nametnuli sponzori Igara.
Za organizatore Igara, koji opsesivno i danoćno kontrolišu sve i svakoga, ne bi li sve bilo pod konac, tviteraši ostaju neuhvatljivi.
"Ne mislim da ćemo tražiti kontrolu (Tvitera), niti bismo to bili u stanju da sprovedemo," priznao je portparol Međunarodnog olimpijskog komiteta (MOK) Mark Adams. On je, međutim, dodao da MOK sve to pozdravlja, ali uz pravilno korišćenje.
Pored "anonimusa" i sportista, Tviter je krivac što se pod lupom javnosti našao i britanski zakonodavac i novinarka zbog kritike svečanog otvaranja u režiji Denija Bojla.
Uprkos svemu, Tviter je već neotuđivi deo ovih igara kako za ljubitelje sporta, tako i samih takmičara, koji preko njega održavaju vezu sa svojim navijačima i dele utiske, radost i suze.
A kada se koristi u meri u kojoj je to danas slučaj, smatra smatra čelnik Olimpijskog komiteta Britanije Endi Hant, čovek mora da bude spreman da dobije i dobru i lošu poruku, mada naglašava "loša poruka može da bude i potpuno neprihvatljiva."