Partizan ubedljiv protiv FMP-a

BEOGRAD, 1. februara 2009. (Beta) - Košarkaši Partizana pobedili su u Beogradu FMP Železnik sa 78:67 (25:15, 20:18, 18:17, 15:17), u poslednjoj utakmici 20. kola Jadranske lige.

Najefikasniji u ekipi Partizana bio je Novica Veličković sa 17 poena i sedam skokova, Jan Veseli je dodao 12, uz pet skokova i dve blokade, dok je Stefon Lazmi ubacio 11.

U poraženoj ekipi najviše su se istakli Dragan Labović i Nemanja Protić sa 13, odnosno 12 poena.

"Crno-beli" su se ovom pobedom učvrstili na prvom mestu na tabeli sa 18 pobeda i dva poraza, dok je FMP na devetom mestu sa osam pobeda i 12 poraza.

Košarkaši Partizana dobro su počeli utakmicu i od vođstva gostiju od 3:2, u četvrtom minutu došli su do 10:3, da bi dva minuta kasnije preko Veselija i Veličkovića stigli i do prednosti od 11 poena 17:6. Međutim, gosti su mini serijom uspeli da smanje na 17:11, ali su "crno-beli" ipak do kraja četvrtine uspeli da povedu sa 10 razlike (25:15).

Srpski šampion je i u drugoj četvrtini nastavio sa dobrom igrom i održavao je između 10 i 12 poena prednosti, da bi poenima Veličkovića u 16. minutu stigli do, do tada, najveće prednosti na utakmici 36:18.

"Panteri" su do kraja poluvremena iskoristili blago opuštanje Partizana i poenima Labovića i Protića na poluvreme otišli sa zaostatkom od 12 razlike (45:33).

FMP je agresivnije počeo drugo poluvreme i sa dva poena Miroslava Raduljice i trojkama Labovića i Filipa Čovića stigao do 45:41. Međutim, košarkaši Partizana uspeli su da naprave dve serije od po 8:0, čime su vratili visoku prednost (60:42).

Lazmi je sa linije za slobodna bacanja u 27. minutu doneo "crno-belima" najveću prednost na utakmici od 19 razlike (63:44).

Ekipa iz Železnika približila se u četvrtoj četvrtini na 63:50, ali je Partizan do kraja utakmice održavao prednost koja je iznosila između 11 i 15 poena razlike.