US OPEN: Tipsarević izgubio od Ferera

Tipsarević je bio raspoložen za igru, podsetio je na svoja najbolja izdanja u karijeri kada je bio osmi na svetu, ali su ga neiskorišćene prilike koštale poraza.

Nesrećno je izgubio prvi set, iako je imao šansu da na svoj servis dođe do vođstva. Ferer je slavio u taj-brejku, ali je Janko nastavio da se bori i stigne do izjednačenja.

Kako je meč odmicao Tipsarević je igrao sve bolje. U trećem setu je servirao za vođstvo, imao 5:4 i 40:0, ali se španski teniser, slično kao u prvom setu, izvukao iz neugodne situacije i osvojio tri vezana gema za 2:1.

Neiskorišćene prilke uticali su na 29-godišnjeg Beograđanina, koji je u četvrtom setu spasio dve meč lopte.

Ferer je strplijivo sačekao novu priliku i sigurnom igrom u taj-brejku četvrtog seta došao do pete pobede iz šest međusobnih duela.

Meč je trajao tri sata i 57 minuta, a prethodno je kasnio više od tri sata zbog kiše u Njujorku. Ferer će u četvrtfinalu igrati sa pobednikom susreta između Francuza Rišara Gaskea i Kanađanina Miloša Raonića.