AUSTRALIAN OPEN: Nadal u finalu pobedom protiv Federera

To je bio njihov 33. duel i 23. pobeda španskog tenisera.

U prvom setu, koji je trajao sat vremena, teniseri su bili sigurni prilikom svojih servisa, pa je set odlučen u taj-brejku, koji je Nadal dobio sa 7:4.

Španac, koji se i u ovom meču mučio sa žuljevima na levoj ruci, je drugi set osvojio nakon što je sačuvao brejk prednosti, koji je napravio u šestom gemu.

Nadal je dobro počeo treći set, napravio je brejk u trećem gemu I poveo, ali je Federer u narednom uzvratio i izjednačio na 2:2. Prvi teniser sveta nije iskoristio dve brejk lopte u petom gemu, ali mu je to pošlo za rukom u sedmom, kada je poveo sa 4:3.

On je nakon toga osvojio gem na svoj servis, a u narednom je ponovo oduzeo servis protivniku, iskoristio drugu meč loptu i za dva sata I 25 minuta izborio plasman u finale.

Nadal, koji u Melburnu pokušava da osvoji svoju 14. grend slem titulu, će u finalu igrati protiv Švajcarca Stanislasa Vavrinke, osmog tenisera sveta.

Oni su do sada igrali 12 puta, a prvi teniser sveta ostvario je svih 12 pobeda.