Mančester u osmini finala, Volfsburg ubedljiv u Istanbulu

BEOGRAD, 3. novembra 2009. (Beta) - Fudbaleri Mančester junajteda uspeli su da nadoknade dva gola zaostatka i večerašnji duel Grupe B sa moskovskim CSKA na svom terenu odigraju nerešeno 3:3 čime su obezbedili plasman u osminu finala Lige šampiona.

Mančester je do boda došao u 90. minutu kada je konačan rezultat postavio Luis Antonio Valensija. Samo šest minuta ranije "crveni đavoli" su postigli drugi gol, a strelac je bio Pol Skols.

CSKA je do tog trenutka imao vođstvo od 3:1 do koga je stigao zahvaljujući golovima Alana Džagoeva u 25, srpskog reprezentativca Miloša Krasića u 31. i Vasilija Berezuckog u 47. minutu.

Jedini dotadašnji gol za Mančester postigao je u 29. minutu Majkl Oven, kome je to bio prvi pogodak u Ligi šampiona još od oktobra 2004. godine.

Mančester je, ipak, na kraju uspeo da nastavi niz od 23 utakmice bez poraza u Ligi šampiona na svom Old Traford stadionu na kome je poslednji put izgubio od Milana u februaru 2005. godine.

CSKA se, uprkos dobroj igri, našao u teškoj situaciji, pošto sada ima tri boda manje od drugoplasiranog Volfsburga, koji je u Istanbulu ubedljivo pobedio Bešiktaš sa 3:0.

Strelci za nemačkog šampiona bili su reprezentativci Bosne i Hercegovine Zvjezdan Misimović i Edin Džeko, u 14. i 87. minutu, kao i Gristijan Gentner u 80. minutu.