VRATITE KOŽI SJAJ NAKON IZOLACIJE: Savršene maske za lice od voća i povrća
Osim svakodnevne hidratacije kremama, maske za kožu mogu koristiti kao dodatna nega ili sredstvo za hirraciju, kao i čišćenje.
Maske za lice već dugo vremena važe za jedan od najdelotvornijih oblika nege kože. Osim svakodnevne hidratacije kremama, maske za kožu mogu koristiti kao dodatna nega ili sredstvo za hidrataciju, kao i čišćenje.
Da vi vam koža na licu blistala i što kasnije pokazivala znakove starenja, potrebno je dodatno je negovati ali i čistiti. Za mladoliki dermis potrebno je podsticati delovanje kolagena i elastina, koji su zaslužni lepotu i elastičnost kože. Upravo se oni mogu naći u namirnicama koje imati u kuhinji, doduše u manjim dozama. Ipak, u uslovima kućnog karantina, dobro dođu čak i manje doze dobrih sastojaka koji će vašem licu pomoći da izgleda sveže, jedro, čisto i podmlađeno.
Maske za lice za suvu kožu
Suva i iritirana koža obično takva postaje zbog kombinacije nedostatka vitamina A i nepovoljnih vremenskih uslova. Najvažnije je da maska koju napravite ima dovoljno vitamina A, a njega možete naći u šljivama, avokadu, šargarepi i borovnicama.
Potrebne su vam dve-tri velike šargarepe i pet kašičica meda. Skuvajte, a zatim ispasirajte šargarepe pa ih pomešajte s medom. Nanesite masku na lice i ostavite da deluje 10 minuta, pa isperite.
Maske za lice za normalnu kožu
Normalna koža ima strukturu koja održava ravnotežu između masne i suve. Takvom dermisu na raspolaganju je širok izbor sastojaka koje možete upotrebiti u maskama: banane, breskve, bademi, ružina vodica, ružine latice, jagode, krastavac...
Ispasirajte pola banane i nanesite na lice. Ostavite da deluje 15-20 minuta i isperite hladnom vodom.
Maske za masnu kožu
Za masnu kožu važno je da se očiste pore i omoguće koži da diše, pa je najbolje koristiti maske koje imaju kisele sastojke, kao što su limun ili zelene jabuke. Takvim maskama možete dodati i povrće koje je dobro za sve tipove kože – krastavac ili papriku.
Maska od jabuke i kruške
Pomešajte rendanu jabuku, pasiranu krušku i jogurt pa nanesite smesu na lice. Isperite kožu toplom, a zatim hladnom vodom.
Maska od breskve i meda
Skuvajte breskvu dok ne omekša i zatim je propasirajte. Dodajte kašičicu meda i zobenih pahuljica. Mešajte dok ne dobijete gustu masu. Nanesite na lice i ostavite da deluje 10 minuta, pa isperite hladnom vodom.
Maska od aktivnog uglja
Pomešajte sve sastojke dok ne budu dovoljno gusti da se ne cede s lica. Nanesite na lice četkicom, ostavite da se osuši i držite oko 20 minuta. Ova maska je idealna za eliminisanje mitesera. Pre nanošenja proverite kako vam koža reaguje na smesu na jednom malom delu lica. Tako ćete biti sigurni da nećete dobiti alergijsku reakciju. Ako osetite peckanje ili svrab, odmah isperite lice.
Maska od belanca
Ova maska za lice pomoći će vam da ublažite bore ili da sprečite njihovo pojavljivanje. Blogerke širom sveta tvrde da ova maska ima sličan učinak kao botoks, a sve sastojke skoro svako ima kod kuće:
- 1 belance
- pola kašičice ceđenog limunovog soka
- pola kašičice kokosovog ulja
Pomešajte sve sastojke i nanesite na lice. Držite 10 minuta, ali pazite na oči. Možete je koristiti svaka četiri dana.
Maska od aspirina
- 3 kašike soka od limuna
- 5 smrvljenih tableta aspirina
- kašika jogurta
- pola kašike meda
Potrebno je dobro izmešati sve sastojke pa masku za lice naneti četkicom. Držite masku do 30 minuta. Ako u nekom trenutku koža počne da vas pecka, isperite je toplom vodom.
Maske pritiv fleka
Ničije lice nije potpuno savršene boje, često se susrećemo s problemom pojave rumenila, fleka i pega, najčešće tokom letnjih meseci.
- 10 grama sitno seckanog peršina
- 2 kašičice meda po želji
- 20 kapi sveže ceđenog limunovog soka
- čaj od kamilice
Pomešajte sve sastojke za masku, osim čaja od kamilice. Nanesite masku i držite oko 30 minuta na licu. Nakon toga je isperite čajem od kamilice, koji bi trebalo da bude mlak. Posle toga možete lice još malo natapati gazom umočenom u čaj od kamilice.
Izvor: Story.rs
Foto: Ilustracija/Unsplash.com